Historia

Pierwsze w Polsce Muzeum Wódki przy Placu Teatralnym w Warszawie to największa na świecie kolekcja eksponatów związanych z historią wódki – narodowego trunku Polaków i jednocześnie najpopularniejszego alkoholu świata.

W wielu krajach funkcjonują muzea poświęcone lokalnym spirytualiom, będące jedną z form zachowania dziedzictwa kulturowego poszczególnych nacji. Polska jest ojczyzną wódki, która od wieków produkowana jest na naszych ziemiach i stanowi istotny element rodzimej historii, tradycji i kultury.

Unikalna w skali świata kolekcja Muzeum Wódki powstała w wyniku połączenia gromadzonych przez ponad 20 lat zbiorów Adama Łukawskiego i Piotra Popińskiego. Jej uzupełnienie stanowią eksponaty ofiarowane lub użyczone przez producentów alkoholu, instytucje, muzea oraz prywatnych kolekcjonerów z Polski i zagranicy.

Strona Muzeum Wódki jest publiczna. Administratorem Twoich danych osobowych, które pozostawiasz odwiedzając nasz profil (m.in. imię i nazwisko lub inne Twoje oznaczenie, komentarze, polubienia, identyfikatory internetowe, jest GOOD FOOD CONCEPT SP Z O O SPÓŁKA KOMANDYTOWA z siedzibą w Warszawie (00-866), ul. Żelazna 68. Twoje dane są przetwarzane w celu efektywnego prowadzenia naszego profilu, w tym w celu przedstawiania Ci informacji o naszych inicjatywach i innej aktywności oraz w związku z promowaniem przez nas różnego rodzaju wydarzeń, konkursów, usług oraz produktów, a także w celach statystycznych i analitycznych oraz w celu ustalenia i dochodzenia roszczeń i obrony przed roszczeniami.

Pozostałe informacje o na temat danych osobowych, w tym o zasadach przysługującego Ci prawa sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.